Profilaktyka

Start / Oferta / Profilaktyka

Profilaktyka

Tak samo jak u ludzi zwierzęta powinny być badane okresowo aby uchronić je od nieprzyjemnych skutków przy zachorowaniach.

W Trio-Vet oferujemy szeroki zakres badań profilaktycznych takich jak:

  • przeciwpasożytniczne programy profilaktyczne:
    ochrona przed pasożytami zewnętrznymi (kleszczami i pchłami) oraz wewnętrznymi
  • Badania okresowe
  • Profilaktyka chorób zębów i dziąseł
  • Ustalanie zasad żywienia

Pytania i odpowiedzi

1. Pierwsza wizyta - jak się do niej przygotować?

Kupując nowego pieska lub kociaka chcemy, aby były one zdrowe i prawidłowo się rozwijały. Zalecamy pierwszą wizytę kontrolną z nowym pupilem w naszej klinice. W jej trakcie lekarz zbada Państwa zwierzę, doradzi w kwestii żywienia, przedstawi program szczepień i odrobaczeń, zwróci uwagę na wszelkie predyspozycje rasowe, które mogą wystąpić u Państwa pupila.

2. Odrobaczanie zwierząt - Jak często je robić?

W przypadku braku możliwości określenia ryzyka zarażenia zwierzęcia pasożytami zalecane jest przeprowadzanie odrobaczenia czterokrotnie w ciągu roku Badania wykazują, że 1- 2-krotna kuracja odrobaczania w ciągu roku nie zapewnia zwierzętom wystarczającej ochrony. W przypadku psów przebywających na niekontrolowanym wybiegu, psów myśliwskich oraz zjadających dzikie zwierzęta lub padlinę zalecane jest przeprowadzanie zabiegów odrobaczania raz w miesiącu (zapobieganie bąblowicy) W szczególnych przypadkach wskazane jest podawanie preparatom przeciwko glistom co 3-4 tygodnie (głównie w sytuacji wysokiego ryzyka zarażenia zwierząt i bliskiego kontaktu zwierząt z małymi dziećmi), gdyż dzięki temu można uniknąć wydalania przez psy i koty jaj glist stanowiących zagrożenie dla człowieka.

3. Co jaki czas pojawiać się ze zwierzęciem na badanie profilaktyczne/okresowe?

Jesteśmy w trakcie przygotowywania odpowiedzi na to pytanie.

Informacje dodatkowe

W celu wykonania usługi należy zarezerwować termin pod nr tel. 89 676 34 48 ( Przychodnia w Ostródzie ) lub 89 333 00 23 ( Gabinet w Morągu ).

Masz pytania? Napisz, zadzwoń!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 24 godziny na dobę. W przypadku nagłego zagrożenia życia Twojego zwierzaka dzwoń do nas a postaramy się pomóc!
Jesteśmy dla Was! Kontakt z nami
Udostęnij dalej:

Pozostałe sekcje

Opinie o Trio-Vet