Światowy dzień psa – 1 lipiec 2020

Start / Aktualności / Światowy dzień psa – 1 lipiec 2020

Światowy dzień psa – 1 lipiec 2020

1 lipca 2020

Pierwszy lipca to szczególny dzień dla właścicieli czworonogów ponieważ obchodzimy Światowy Dzień Psa! 😉

Święto te jest dość młode ponieważ powstało w 2007 roku. Zostało zainicjowane z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”.

Głównym celem obchodów tego święta jest oddanie hołdu naszym towarzyszom oraz zwrócenie uwagi również na tych psiaków, którzy nie posiadają swoich opiekunów i przebywają np. w schroniskach dla zwierząt lub co gorsza, są bezdomne.

Pamiętajmy też, że istnieją przypadki gdzie psy są zaniedbywane lub wręcz maltretowane. Na całym świecie istnieje wiele organizacji walczących o lepsze jutro czworonogów. Nie wszystkie przypadki dostrzegamy i nie na wszystko mamy wpływ niestety. Możemy jednak symbolicznie odwiedzić schronisko, podarować drobny smakołyk czy wyprowadzić wybranego psiaka na spacer. Możemy podarować im trochę swojego czasu i uwagi.

 

 

Jeśli jednak posiadasz psa uczyń ten dzień dla niego wyjątkowym. Zaserwuj mu jego ulubiony posiłek, pozwól w drodze wyjątku na zjedzenie czegoś nie do końca odpowiedniego ale smacznego. Spędźcie razem więcej czasu, pospacerujcie dłużej. Pamiętajmy, że psiaki to bardzo mądre istoty i na pewno docenią Wasz wysiłek.

Pamiętajmy też, że są to zwierzęta zależne od człowieka i bez naszej opieki nie dałyby sobie rady. Nie tylko w ten dzień należy im się czułość oraz zapewnienie godnych warunków do życia. Pomagajmy zawsze gdy mamy zbędny grosz, szczególnie jeśli chodzi o schroniska. Dobro zawsze powraca 😉

Miłego tygodnia i udanych chwil z sierściuchami 😉 Do następnego!

Udostęnij dalej:

Nasza kadra